Ismerd meg az ellenfelet: Denver Broncos

A Panthers ezen a héten ismét hazai környezetben lép pályára, és próbál javítani a múlt heti, Baltimore-ban elszenvedett vereség után, ahol a támadójáték beragadt.

Most vasárnap Russell Wilson és a Broncos (3-7) érkezik Charlotte-ba a Bank of America Stadiumba, ahol magyar idő szerint 19 órakor kezdődik a mérkőzés.

A Denver 6-1-es mutatóval áll a Panthers ellen, a Carolina az egyetlen győzelmét 2008-ban aratta hazai pályán. A Panthers 2016-ban elvesztette a Super Bowl-t a Broncos ellen, az utolsó találkozót pedig 2020-ban Denverben.

A következőket kell tudni a Broncosról:

NEM MEGY A PONTSZERZÉS

Annak ellenére, hogy a kilencszeres Pro Bowler és Super Bowl-bajnok Wilson vezeti a támadójátékot, a Broncos nem tudott eddig pontokat termelni.

A Denver a liga utolsó helyén áll, átlagosan 14.7 pontot szerez meccsenként, és az idei legtöbb pontjuk egy meccsen mindössze 23 volt a Raiders elleni, 4. heti vereség alkalmával. Wilson pályafutása legpontatlanabb szezonját futja, passzainak 59.5 százaléka sikeres, és átlagosan 247.4 passzolt yardot ér el meccsenként, hét passzolt touchdown és öt interception mellett. A Wilson által irányított Broncos a Steelersszel holtversenyben a legkevesebb passzolt touchdownt szerezte az idei évben (7). Emellett 32 alkalommal sackelték őt ebben a szezonban.

A Broncos átlagosan 326.4 yardot ér el meccsenként, ami a 21. a ligában, főleg a passzjátékban termelik a yardokat, átlagosan 223.8 yardot érnek el a levegőben.

A Denver a harmadik kísérleteket is nehezen oldja meg, a szezonban 28.2 százalékban (40/134) voltak sikeresek a harmadik kísérletek, ami a 31. helyre elegendő a ligában, csak a Carolinát (28 százalék, 37/132) előzik meg.

Courtland Sutton a Broncos legjobb elkapója, aki 61.3 yardot átlagol meccsenként. Ebben a szezonban 46 elkapása volt 613 yardért, mindössze egy touchdownnal. A Broncos múlt heti, Raiders elleni veresége során öt elkapással 80 yardot tett meg.

Az elkapó Jerry Jeudy nem játszott a Broncos legutóbbi, Las Vegas elleni mérkőzésén bokasérülés miatt, és “napról napra” értékelik a felépülését. Nathaniel Hackett, a Denver vezetőedzője elmondta, reméli, hogy Jeudy visszatérhet a Carolina elleni mérkőzésre, mivel Jeudy a Broncos második legjobb elkapója 49.9 yarddal meccsenként, kilenc mérkőzésen 30 elkapással 449 yardot és három touchdownt szerzett.

A DENVER EGY ÚJABB SZOROS VERESÉG UTÁN VAN, ELKÜLDTÉK MELVIN GORDONT

A Broncos a múlt héten elszenvedte hatodik egy labdabirtoklásnyi különbségű vereségét, ezúttal a gyengélkedő Raiders ellen hosszabbításban.

A Denver védelme szorosan tartotta a meccset, 22-16 lett a végeredmény, de a Broncosnál az egész mérkőzésen felbukkantak az ismerős problémák, és végül Davante Adams TD-je eldöntötte a meccset.

A Broncos a 11. heti mérkőzésre játékhívót váltott, a passzjáték koordinátor és irányító edző Klint Kubiak játszott, de a végrehajtás nagyrészt ugyanaz volt, nem tudták megoldani a harmadik kísérleteket (3/12), és ismét kevés pontot szereztek.

A Denver az utóbbi hét meccséből hatot elveszített, és az 5. hét óta nem szerzett 21 pontnál többet.

A Broncos úgy döntött, hogy eleget látott a futó Melvin Gordon III-ból, és elküldte a legtöbb futással (90) és futott yarddal (318) rendelkező játékost az ötödik fumble után. A legutóbbi labdavesztése a 2 yardos vonalnál történt, közvetlenül a félidő előtt, ez volt a második elvesztett fumble-je idén a 2 yardos vonalon belül.

Latavius Murray, aki átlagosan 3.3 yardot tesz meg kísérletenként, és 63 futásból 209 yardot szerzett, az első számú futó lehete a backfielden, várhatóan a korábbi Colts futó Marlon Mack lesz a tartaléka Chase Edmonds bokasérülését követően. Mack 2022-ben még próbálkozott futással.

A VERSENYKÉPES VÉDELEM TARTJA MECCSBEN A CSAPATOT

A Broncos védelme tartotta a szoros eredményt a meccseken, miközben a támadóik küszködtek, a liga harmadik legjobb védelmével büszkélkedhetnek. A Denver átlagosan 17.1 pontot engedett az ellenfeleinek meccsenként, magas szinten fojtva meg az ellenfél passzjátékát.

A Broncos ligaelső 9.4 yardot engedve elkapásonként és a harmadik legjobb 186.8 passzolt yardot edgedve meccsenként, erős secondary-vel, amelyet a cornerback Pat Surtain II, K’Waun Williams és Damarri Mathis vezetnek.

A Denver szeretne javulni elöl is, hiszen az elmúlt két meccsén mindössze két sacket szerzett, miután a linebacker Bradley Chubbot elcserélték a Dolphinshoz. Chubb 5.5 sackkel holtversenyben Dre’Mont Jonesszal a csapat legjobbja volt ebben a szezonban, mielőtt elcserélték Miamiba.

Forrás: panthers.com