A Packers tartotta magát a Panthers elleni 24–16-os győzelem során

Az a tény, hogy a Panthers kikapott a Packers csapatától, nem volt feltétlenül váratlan.

És a Packersnek nem is volt szüksége arra, hogy Aaron Rodgers nagyon sokat tegyen ennek érdekében.

A Packers már az elején nagy előnyre tett szert, és a 24–16-os győzelemmel 11-3-ra javította a mérlegét, és tartja az első helyét az NFC rájátszásért zajló versenyében.

És mindezt a földön tették, 195 yardot futottak. A potenciális MVP irányítójuk mindössze 143 yardot passzolt, ami több mint egy év alatt a legkevesebb volt egy meccsen.

A Packers egész éjjel a Panthers-re (4-10) támaszkodott, és Rodgers TD futása szimbolikus volt.

A meccs kezdetétől fogva egyértelmű volt, hogy a Packers képes lesz a jó futójátékra.

Aaron Jones, a Packers futója 46 yardot ért el a harmadik snapje során, és ez megadta az alaphangot az első félidő hátralévő részére.

Mire a Panthers némi ellenállást mutatott védekezésben, már 21-3-as hátrányba kerültek. A Packers 159 yardot futott az első félidőben, átlagosan 9,4 yardot szerezve futásonként.

FORDULÓPONT

Éveken át a Panthers szurkolói bizonyos dolgokat szoktak várni a gólvonal közeli helyzetekben.

Egy 188 cm magas, 97 kg-os irányító ilyen esetekben kevésbé jó, mint egy 198 cm magas, 113 kg-os játékos, és ez most kiderült.

Teddy Bridgewater gólvonalnál elejtett labdája a második negyedben elkeserítő volt.

Miután a draftolatlan újonc Rodney Smith 12 yardot szerzett 4th&1-nél a 13 yardos vonalról, a Panthers abban a helyzetben találta magát, hogy a Packers vezetését 14-10-re faraghatja.

Ehelyett Bridgewater kezéből Krys Barnes, a Packers játékosa kiütötte a labdát, a cornerback Kevin King pedig felkapta és 48 yardos visszahordást csinált.

Ekkor az a tény, hogy nem jutottak el az end zone-ig, enyhe meglepetés volt, de abban a pillanatban mindenki rájött, hogy a meccs nem a Panthers útját fogja követni.

A negyedik negyedben Bridgewater jobban vigyázott a labdára, de ismét kiütötték a kezéből. Ezt a játékot szabálytalanság miatt érvénytelenítették, de a labdabiztonság a meccsek után megmagyarázandó dolgok listáján egy újabb elem lett Bridgewater számára.

A VÉDELEM FELÉBREDT

A Panthers egy kicsit harcosabb volt a második félidőben, olyan védelemmel, amely sokkal jobban játszott a meccs folytatásában.

A defensive tackle Derrick Brownnak volt két sackje (és kikényszerítette Rodgerst a zsebből, egyenesen Brian Burns karjaiba). Ezek voltak az első sackek Brown pályafutása során.

A 21-3-as hátrány megváltoztatja a meccs dinamikáját. Lehet, hogy a Packers nem teljesen ugyanazzal az összpontosítással játszott.

De miután az első három labdabirtoklásból TD-t szereztek, a Packersnek a következő öt támadás során puntolnia kellett.

A Panthersnek szüksége volt valamire, amire támaszkodhat, és a liga legjobb támadóalakulatát 3 ponton tartani a második félidőben valami ilyesmi.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!

Egy oldal üzemeltetése pénzbe kerül, ha lehetőséged van rá, itt segítheted az oldal működését a rendelkezésedre álló lehető legnagyobb egyszeri vagy rendszeres összeggel: