A védekező 3rd down problémák tovább folytatódtak a Saints elleni vereség során

A Panthers a 7. hét elején a 29. helyen állt a 3rd down védekezést tekintve, az ellenfelek a próbálkozásaik 50.7 százalékát sikerrel megoldották.

A Saints elleni vasárnapi vereség csak tovább rontja ezeket a számokat.

A Carolina védelme történelmi mélyponton volt a harmadik downok során, a New Orleans 12/14-es mutatóval zárta a meccset. A 26 szezon során a 85.7 százalékos mutató a legrosszabb a Panthers csapatától. Valójában az NFL második legrosszabb teljesítménye 1990 óta. Csak a 2008-as Lions játszott rosszabbul, amikor a 3rd down védekezésük 91.7 százalékos volt, mit ad Isten, pont egy Saints elleni vereség során.

Ahogy a számok is sugallják, ez vasárnap a meccs elejétől a végéig gondot okozott. A New Orleansnak rengeteg rövid 3rd downja volt, két 3rd&1, plusz egy 3rd&2 a nyitó drive-ban. Összességében a 14 kísérletből öt 1 yardos volt.

De a Saints a harmadik-és-hosszú szituációk során is remekül helytállt, 3/5-ös mutatót értek el a legalább 8 yardos 3rd down játékok során. A két alkalommal, amikor a Saints nem tudott 1st downt szerezni, végül két mezőnygóllal szerzett pontokat.

A Saintsnek olyan szerencséjük volt a harmadik downok során, hogy még a punterüket sem küldték fel a pályára.

“Azt hiszem, amikor Drew Brees ellen játszol, akkor tudnod kell, hogy hatékony lesz.” mondta a vezetőedző Matt Rhule. “Nem csináltuk meg azokat a játékokat, amikkel leküldhettük volna őket a pályáról.”

A Saints a meccs előtt a negyedik helyen állt a harmadik downos játékokat tekintve, Brees pedig 75.6%-os 3rd down mutatóval a liga legjobbja volt. De ezen a meccsen nem hibázott, 9/9-es mutatóval 110 yardot passzolt a 3rd down játékok során. Ráadásul két 3rd down során futójátéka volt: egy 1 yardos touchdown a második negyedben és egy 2 yardos 65 másodperccel a meccs vége előtt.

“Úgy érzem, hogy megtalálták a szabad helyeket a zónákban, és Drew nagyszerű munkát végzett, időben megtalálta őket.” mondta az egykori Saints cornerback Eli Apple. “Le a kalappal előtte. Nagyon okos, és tudja, hogyan futtassa üresbe a srácokat, és találja meg az olyan srácokat, akik szabadon vannak.”

Ahogy általában, Alvin Kamara volt most is a New Orleans egyik elsődleges 3rd down fegyvere. Öt 3rd down játékból négyet 1st downra váltott, beleértve az oldalvonal melletti 14 yardos játékot is 3rd&14-nél a harmadik negyed közepén. Összességében Kamara 148 scrimmage yardot szerzett, játékonként átlagosan 6.7 yardot.

“Egyike azoknak a futóknak, akik közvetlenül a kontakt előtt lelassulnak, és nehéz őket levinni.” mondta a linebacker Shaq Thompson. “De az év végén újra találkozunk. Csak rajtunk múlik, meg kell állítanunk.”

Az, hogy a védelem képtelen volt megállítani a Saints csapatát, hatással volt a Panthers támadójátékára is, amely hatékonyan játszott, játékonként átlagosan 6.6 yardot szerzett. Az irányító Teddy Bridgewater 23/28-as mutatóval, 254 yarddal, két touchdownnal zárt. A Carolina még a rd downok során is jól teljesített (6/9), kirobbanó játékokkal tartotta meccsben magát – például DJ Moore 74 yardos touchdown elkapásával.

De a Panthersnek csak három támadása volt mindkét félidőben, mert a védelem nem tudott lejönni a pályáról. A New Orleans 34:41 – 25:19 arányban megnyerte a labdabirtoklást, és 67 játékot játszott a Panthers 43 játékához képest, ami a második legkevesebb volt egy meccsen. A Carolinának szintén nagy gondjai voltak a futással is, 14 kísérlet során mindössze 37 futott yardot értek el – ez 2.6 yardos átlag.

“Ha megnézzük a meccset, nem volt sok labdabirtoklásunk, ezért megpróbáltunk kihasználni minden drive-ot.” mondta Bridgewater. “Biztosak akartunk lenni abban, hogy eljutunk az end zone-ig, így ez egyike volt azoknak a meccseknek, ahol a játék képe kissé eltérhetett a játéktervtől.”

A harmadik downok során felbukkanó probléma nem újdonság a Panthers idei védelmében, amely most a kategória legrosszabb kilenc teljesítményéből kettőt tudhat magáénak a franchise történetében. Érdemes megjegyezni, hogy a Chargers ellen a 3. héten, amikor a Carolina védelme 10/15-ös 3rd down mutatóval (66.7 százalék) zárt, a holtversenyben 7. legrosszabb mutató ellenére győzni tudott a csapat.

Igazság szerint a Panthersnek vasárnap védekezésben több kulcsjátékosát is nélkülöznie kellett, a kezdő cornerback Rasul Douglas a COVID-19 listán, a safety Juston Burris pedig a sérült tartalék listán van.

De a csapat 3rd down védekezésének javulnia kell, függetlenül attól, hogy mely játékosok bevethetőek.

“Elismerés illeti őket, kijöttek és minden 3rd down kísérletet megoldottak.” mondta Thompson. “Ebben jobbnak kell lennünk.”

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!