Statisztikák és szuperlatívuszok: Nem ment a futás New Orleans-ban

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Panthers mindössze 37 yardot tudott szerezni 14 futásból, ami a leggyengébb futóteljesítmény azóta, hogy 28 yardot értek el 2017-ben az 5. héten, a Detroitban elszenvedett vereség során. A Carolina mutatója 3-16 azokon a meccseken, amikor 40 vagy még kevesebb futott yardot tudott szerezni.
  • A Carolina 2/2-es red zone mutatóval zárt, egy kivétellel minden támadásuk során átjutottak a New Orleans térfelére.
  • A Panthers védelme lehetővé tette a Saints számára, hogy 12/14-es 3rd down mutatót érjenek el. Ez a 85.7%-os arány a legrosszabb a franchise történetében.
  • A New Orleans a a második ellenfél a franchise történetében, amely egyszer sem puntolt a Carolina elleni meccsen (Kansas City, 2000).
  • Miután az első félidőben 272 yardot és három touchdownt tudott szerezni a Saints, a Panthers mindössze 143 yardot és 6 pontot engedett a második félidőben.
  • A Carolina 1–0-ra megnyerte a turnover csatát, és csak egy sacket engedett, de azt a meccs végén, kritikus pillanatban.
  • A Panthers csak egyszer szabálytalankodott, ez volt a hatodik alkalom a franchise történetében, amikor úgy kaptak ki, hogy maximum egy szabálytalanságuk volt.
  • A Saints most az alapszakasz meccseket figyelembe véve 26–25-ös győzelmi mutatóval rendelkezik, és a szerzett pontok tekintetében is felülmúlják a Panthers csapatát (1142–1121).

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

Panthers

• Az irányító Teddy Bridgewater passzainak 82.1 százaléka volt sikeres (23/28), ezzel 254 yardot és két touchdownt szerzett. Ez a hatodik legjobb százalékos mutató a franchise történetében.
  • Az elkapó DJ Moore a 4 elkapásból szerzett 93 yarddal a Panthers legjobbja volt, a két touchdownja közül az első félidőben szerzett TD egy 74 yardos elkapás volt. Moore 2018 óta nyolc, legalább 50 yardos elkapással vezeti az NFL-t, míg öt, legalább 50 yardos touchdown elkapással a második helyen áll (Tyreek Hill, 6).
  • Az elkapó Curtis Samuel hat elkapással 48 yardot szerzett, ebből hármat 3rd down során. Samuel 12 first downnal vezeti az NFL-t a harmadik downos játékok tekintetében.
  • Az elkapó Robby Anderson hat elkapással 74 yardot szerzett. A szezonban minden meccsen volt legalább négy elkapása, és a vasárnap kora esti mérkőzések után 640 elkapott yarddal vezeti az NFL-t.
  • A defensive end Brian Burns megszerezte a szezonban a harmadik strip-sackjét, holtversenyben a harmadik az NFL-ben a kierőszakolt fumble-k tekintetében, mivel az összes sackje fumble-t eredményezett. Burns holtversenyben Julius Peppersszel a szezon első hét meccsén a legtöbb kierőszakolt fumble-t érte el a franchise történetében.
  • A linebacker Shaq Thompson 13 szereléssel a csapat legjobbja volt, ebben az idényben 60 szereléssel az NFL-ben az ötödik.

Saints

• Az irányító Drew Brees 4 236 yardot (meccsenként 302.6) passzolt 33 TD és 10 interception mellett karrierjének 14 hazai Panthers elleni meccsén.
  • A futó Alvin Kamara 148 scrimmage yardot szerzett 14 futásból és nyolc elkapásból. Hét mérkőzésen ez volt az ötödik alkalom, amikor az ellenfél futóa legalább 115 scrimmage yardot tudott szerezni a Carolina ellen.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!