Cam Newton fordítása elmaradt, de különleges pillanatokkal szolgált

Volt egy mítoszos jelleg Cam Newton visszatérésének minden lépésében, a csendes pillanatoktól kezdve a régi otthonában, amikor aláírt a múlt héten, egészen a jubileumi arizonai debütálásig.

A vasárnapi Washington elleni mérkőzés azt ígérte, hogy egy újabb fejezetet ad ehhez hozzá, és ez meg is történt, ha nem is a nyilvánvalónak tűnő okok miatt.

A korábbi edzője és az őt draftoló general manager jelenlétében, a Panthersnél töltött első időszakának megannyi érzésével, a hazatérésével a szurkolókhoz, akik oly sokáig szurkoltak neki, ez egy újabb olyan időszak volt az életében, amely Newton számára kiemelkedő volt.

Amikor a második negyedben touchdownt szerzett, amivel vezetéshez juttatta a Panthers csapatát, ahelyett, hogy egy szurkolónak adta volna át a labdát, ahogy általában szokta, visszavitte a középpályára. Ott pedig úgy pózolt, mint korábban, Supermanként ünnepelt.

De ezúttal valami mást jelentett.

Newton megváltoztatta a meccs utáni sajtótájékoztatójának hangnemét azzal, hogy felidézte a Floridai Egyetemen történt letartóztatását, amire már korábban is utalt.

“A mai nap különleges nap volt számomra, több okból is.” mondta Newton. “Ez volt a feltámadásom napja. Nem mintha sokan tudnák, november 21-e nagyon különleges nap a számomra. Úgy érzem, hogy egy nagy L-t kaptam az élettől. Ez egy nagy sebhely volt, ami végül a legnagyobb csillagom lett. Ezen a napon tartóztattak le, amikor a Floridai Egyetemen tanultam, és ez a nap mindig jelentőséggel bír abban, hogy honnan jöttem.”

Newton még mindig tanulja a playbookot, de 21/27-es mutatóval 189 yardot, két touchdownt és 120.5-es passer rating mutatót hozott össze, ami a legjobb eredménye Panthers mezben a 2018-as szezon közepén lejátszott Buccaneers elleni hazai győzelem óta. Newton emellett 46 yardot és egy touchdownt is futott, amivel tovább építette a már korábban is tartott rekordjait (irányító által elért futó touchdownok száma, valamint futott és passzolt touchdownt hozó mérkőzések).

Emellett végigjátszotta a meccset, bár P.J. Walker készen állt arra, hogy beugorjon, ha Newton olyan helyzetbe kerülne, amire nem készült fel.

Ez sosem következett be, de a pillanat későn mutatkozott meg a számára.

Newtonnak volt esélye arra, hogy tökéletessé tegye a visszatérést, 1:50 volt hátra a meccsből, és esélye volt arra, hogy egy touchdownnal megnyerje a meccset – 75 yard volt közte és a visszatérés történetének újabb valószínűtlennek tűnő fejezete között.

A vasárnapi történet azonban egy sikertelen negyedik downos kísérlettel ért véget, amikor sackelték – ez volt a Washington egyetlen sackje az egész meccsen.

“Szerintem Cam kiváló volt.” mondta Matt Rhule, a Panthers vezetőedzője. “Mindent irányított. Talán egy kommunikációs hibája volt az első félidőben. Végigcsinálta a folyamatokat. Az a dobás, amit Christian McCaffrey felé dobott a negyedik negyedben, a touchdownnál, amellyel egyenlített, szerintem elit volt. Ahhoz képest, hogy hol tartunk, és hogy csak egy hete van itt, úgy gondolom, szép munkát végzett.”

Newton a szurkolókat is felvillanyozta, a meccs előtti bemelegítéstől kezdve a bemutatkozáson át a meccs közbeni pillanatokig, a stadion pedig úgy reagált, ahogyan már annyiszor.

Az elkapó DJ Moore egyszerűen fogalmazott: “Newton a lehető legjobban játszott. Mindig lehetőséget ad nekünk a győzelemre. Megvolt a lehetőségünk, hogy győzzünk, csak nem sikerült.

És bár a meccs után visszafogottan nyilatkozott az eredmény miatt, Newton elismerte, hogy a nap az elejétől a végéig érzelemdús volt számára.

“Párszor úgy éreztem, hogy a mellkasom mindjárt szétrobban, de összességében felemelő volt.” mondta. “Nagyra értékelem, hogy a szurkolók eljöttek és támogattak. Mindenkinek köszönöm, aki az elmúlt napokban egyszerűen lehengerlő volt. Ma ki akartam élvezni a pillanatot. Nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, vagy ahogy szerettük volna, de mégis tanulhatunk belőle.”

És bár lehet, hogy nem volt tökéletes a befejezés, Newton vasárnap megmutatta a jelét annak, hogy képes olyan irányba haladni, amire senki sem számított.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!