Statisztikák és szuperlatívuszok: Több Panthers játékos is NFL rekordot döntött

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Carolina 24 pontos győzelme a legnagyobb különbségű győzelem a 2017-es szezon 9. hete (Miami) óta.
  • A Panthers az első félidőben hat labdabirtoklás során ötször is pontokat szerzett, köztük két touchdownt a mérkőzés első hét percében. Az első negyedben szerzett 17 pontjuk a legtöbb volt ebben a negyedben a 2015-ös szezon 14. hete óta.
  • A Panthers 25/33-as passzmutatót (75.8 százalék) produkált, ami a legjobb ebben a szezonban.
  • Miután támadásban 7/15-ös harmadik downos mutatót produkáltak, a Carolina az öt győzelem során 34/72-es (47.2 százalék) eredményt ért el a harmadik kísérletek során, míg az öt vereségük alatt mindössze 16/66-os (24.2 százalék) mutatót produkáltak.
  • A Carolina védelme mindössze 65 futott yardot engedett a Cardinalsnak. Az öt győzelem alatt a védelem mindössze 56.4 futott yardot engedett meccsenként.
  • A védelem mindössze 11 first downt és 169 nettó yardot engedett az Arizonának. Ez volt az Arizona leggyengébb támadójátéka a 2018-as szezon 12. hete óta.
  • A Panthers uralta a labdabirtoklási időt is, 37:42-22:18 arányban. A Carolina most már a Baltimore mögött a második helyen áll az NFL-ben az átlagos labdabirtoklási idő tekintetében (32:27).
  • A Carolina zsinórban hat mérkőzést nyert meg az Arizona ellen, ezeken a meccseken 209-10-es eredményt produkálva.

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

• A futó Christian McCaffrey 161 scrimmage yardot szerzett (95 futott és 10 elkapással 66 elkapott yard). Az elmúlt 20 meccsből, amikor végigjátszotta a mérkőzést, 18 alkalommal érte el a 100 scrimmage yardot. Ez volt pályafutásának 11. olyan mérkőzése, amelyen legalább 10 elkapása volt, ami a legtöbb egy futótól az NFL történetében.
  • Az irányító Cam Newton korlátozott szerepet kapott, de az első két labdaérintéséből touchdownt szerzett, egy futott és egy passzolt touchdownt. Ezzel megelőzte Jonathan Stewartot és a második helyre lépett a franchise történetében 59 scrimmage touchdownnal. Emellett ez volt karrierjének 43. olyan meccse, amikor futott és passzolt touchdownt is szerzett, több, mint bárki másnak az NFL történetében.
  • Az irányító P.J. Walker pályafutása második győzelmét szerezte karrierjének második kezdőként játszott mérkőzésén, és 22/29-es mutatóval 167 yardot passzolt. Kyle Allen mellett ő az egyetlen olyan irányító, aki karrierjének első két meccsét megnyerte a Panthers színeiben.
  • A linebacker Haason Reddick 1.5 sacket szerzett, emellett egy kikényszerített fumble-je és három QB-hitje is volt. Ebben a szezonban már öt olyan meccse van, amelyen legalább 1.5 sack-et szerzett, amivel beállította Kevin Greene (1999) és Charles Johnson (2012) franchise-rekordját. Reddick hét strip-sackje az elmúlt két szezonban a legtöbb az NFL-ben.
  • A cornerback Donte Jackson egy interceptiont szerzett és volt két levédekezett passza is. Két meccsen három interceptionje van Arizonában, ami 2019 óta a legtöbb, amit egy játékos a State Farm Stadiumban elért.
  • A linebacker Shaq Thompson hat tackle-lel, egy sackkel, egy yardveszteséges tackle-lel, két levédekezett passzal és két QB-hittel töltötte meg a statisztikai lapot. Az elmúlt három hétben Thompson egyike annak a két NFL játékosnak, aki legalább 25 tackle-t és legalább egy sacket, egy yardveszteséges tackle-t, egy interceptiont, egy QB találatot és egy levédekezett passzt is szerzett.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!