A Panthers ismét nyomást gyakorolt az ellenfél irányítójára

Rengeteg egyéni fénypont volt a Panthersben vasárnap.

De a legjobb számukra az volt, hogy sokaknak volt benne a keze, és hogy hosszú idő után először 2-0-ra áll a Panthers.

A Saints elleni 26-7-es győzelem rengeteg pozitívummal járt, amit egy rövid héten magukkal vihetnek a jövő csütörtöki, Texans elleni meccsre.

Miután zsinórban négyet és az utóbbi kilencből nyolc meccset elveszítettek a Saints ellen (beleértve a rájátszást is), minden győzelem jól jön a New Orleans ellen.

Az pedig, hogy 2017 óta először 2-0-val állnak, hab a tortán.

Christian McCaffrey-n, aki a harmadik negyedben görcs miatt elhagyta a pályát (miután 21-szer ért a labdához) és egy furcsa interceptionön (amikor Sam Darnold nyomás alá került) kívül nem volt túl sok minden, amit ki lehetne elemezni. Az a tény, hogy 17-0 volt az állás, amikor ez a két szerencsétlen dolog történt – és McCaffrey egy gyors öltözőbe vonulás után visszatért, majd később TD-t szerzett -, lehetővé tette a Panthers számára, hogy fellélegezzen.

Drew Brees nem volt ott a másik oldalon, hogy kínozza őket, a Panthers pedig továbbra is nyomást gyakorolt az irányítókra, ez kezd trenddé válni.

A Panthers védelme még dominánsabb volt, mint egy hete a Jets ellen, és kordában tartotta a Saints támadójátékát, amely egy hete 38 pontot szerzett a Packers ellen.

128 yardon tartották a Saints csapatát, négyszer sackelték az irányítót, Jameis Winstont, 11-szer ütötték meg és kétszer elkapták a passzát is.

A sackeket négy különböző Panthers játékos szerezte, a QB találatokat hét különböző srác hozta össze, a két interceptiont pedig Juston Burris és Jaycee Horn.

Ez egy meglehetősen kollektív munka volt.

És azt az egy eladott labdát leszámítva Darnold éles volt.

26/38-as mutatóval 305 yardot és két touchdownt passzolt.

McCaffrey 29 labdaérintéssel és 137 yarddal fejezte be a meccset, a negyedik negyedben touchdownt szerzett, amely elvette azt a kis esélyt is a Saintstől, ami még maradt.

Ehhez jött még DJ Moore szokásos nagy napja (nyolc elkapás 79 yardért), és ez egy hatékony, ha nem is elképesztő nap volt a megfogyatkozott Saints védelem ellen.

A Saints Marshon Lattimore és Chauncey Gardner-Johnson nélkül játszott (a héten IR-re került két kezdőjátékos és a COVID-19 miatt távol maradt nyolc edző mellett), és ez meg is látszott.

A Panthers korán vezetést szerzett, Darnold pedig ismét kiváló első félidőt produkált (16/20, 216 yard és két touchdown). Aztán tartani tudták a vezetést, kicsit kényelmesebben, mint egy hete a Jets ellen.

Ez még mindig egy folyamatban lévőmunka, de legalább haladnak.

– A rúgó dolog megint téma lesz.

Az új rúgó, Zane Gonzalez 50 yardos mezőnygól kísérletét blokkolták, és a negyedik negyedben kihagyott egy extra pontot is.

A következő két hétben itt lesz, mivel három hétig kell garantálni a fizetést és a helyet a játékoskeretben, ha egy másik csapat edzőtáborából szerződtetnek egy játékost (ő a Lionsnál volt).

De miután inkább kivágták Ryan Santosót, minthogy egy hetedik körös picket adjanak érte, és kivágták a most már texasi rúgót, Joey Slye-t, erre a dolgot figyelniük kell.

Gonzalez a negyedik negyedben értékesített egy 42 yardos mezőnygólt, de erre lehet számítani, ha csere szintű rúgóid vannak.

– A Panthersnek van néhány sérültje, akikre érdemes lesz odafigyelni a rövid hét alatt.

A bal guard Pat Elflein a második negyed elején lejött combhajlító sérüléssel, és nem tért vissza a pályára. Őt Dennis Daley helyettesítette.

Daley a második félidőben egy drive erejéig lejött, és Brady Christensen váltotta őt.

A bal oldali tackle Cameron Erving és Burris rövid időre lejött, de visszatértek, és a defensive end Yetur Gross-Matos is lesántikált a pályáról bokasérüléssel.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!

Ha szeretnéd, itt egyszerűen, mindössze néhány kattintás után támogathatod az oldal működését egy tetszőleges, egyszeri vagy rendszeres összeggel: