Ismerd meg az ellenfelet: Minnesota Vikings

A Panthers (4-7) Minnesotába (4-6) utazik, hogy megmérkőzzön a Vikings csapatával a hálaadás hetének északi meccsén.

A Carolina mutatója 3-6 a Minnesotában rendezett meccseken, de ez lesz a Panthers első meccse az U.S. Bank Stadiumban. Ez egyben az irányító Teddy Bridgewater visszatérése is, akit 2014-ben a Minnesota az első körben draftolt, és 2014-17 között a Vikings csapatában játszott.

Mi történt eddig

Míg a Panthers a Detroit elleni 20–0-s győzelmével megszakította az öt meccses vereségsorozatot, a Vikings három meccses győzelmi sorozatának a Dallas ellen elszenvedett vereség vetett véget.

A Vikings 1–5-tel kezdte a szezont, és ekkor úgy tűnt, hogy már nem juthatnak a rájátszásba. Ezután három lenyűgöző győzelmet arattak az NFC North csapatai ellen, amely emlékeztette a csapat megfigyelőit arra, hogy sokan azt gondolták, a Green Bay csapatával küzdenek meg a divízió bajnoki címérét. De a Minnesota ekkor megbotlott, 31–28-as vereséget szenvedett hazai pályán a korábban mindössze két meccset megnyerő Dallas csapatától.

Míg a támadójáték továbbra is lenyűgöző volt, a Vikings két labdavesztése 10 pontot jelentett az ellenfélnek. emellett 180 futott yardot engedtek, 70-nel többet, mint a Dallas átlaga ebben a szezonban.

Egy újabb hét, egy újabb top elkapó

Úgy tűnik, hogy a Panthers minden héten olyan ellenfelekkel találkozik, ahol az első számú elkapó játéka kérdéses.

Ezen a héten a Vikings csapatánál a Pro Bowler elkapó Adam Thielen ilyen, aki hétfőn felkerült a COVID-19 listára. A csapatok nem kommentálhatják a játékos állapotát, vagyis elképzelhető, hogy Thielen vasárnapra visszatérhet, máskülönben kihagyhatja a Panthers elleni meccset.

Thielen jelenleg az NFL legjobbja 11 elkapott TD-vel, amihez 49 elkapás és 646 yard párosul.

Cook, aki a legjobb futó akar lenni

A Vikings futója, Dalvin Cook már 1000 futott yardot szerzett, fej-fej mellett halad a Tennessee csapatában játszó Derrick Henry-vel a 2020-as év legjobb futója címért. Cooknak 1069 futott yardja van, mindössze 10 yarddal van lemaradva Henry mögött.

Cook futásonként átlagosan 5.3 yardot ért el, és a liga legjobbja 13 futott touchdownnal. Már csak öt futott touchdown hiányzik a 18-hoz, ami szezoncsúcs, ezt még LaDainian Tomlinson állította be 2006-ban, amikor NFL rekordot jelentő 28 touchdownig jutott.

3rd down védekezés

Bár a Vikings az NFL alsó harmadában van a legtöbb védelmi kategóriában, a harmadik downok során kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.

Minnesota 35.2 százalékos harmadik downos mutatót engedett az ellenfeleinek, ezzel a negyedik helyen állnak a bajnokságban.

A linebacker Eric Wilson az egyetlen játékos az NFL-ben, akinek legalább három sackje és három interceptionje van, míg a linebacker Eric Kendricks a hetedik 94 szereléssel.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!