Statisztikák és szuperlatívuszok: A védelem nagyot játszott

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Panthers a 2015-ös szezon 14. heti, Atlanta elleni 38–0-ás győzelem óta először tartotta 0 ponton az ellenfelét.
  • A Carolina 374, a Detroit 185 yardot szerzett, míg first downból kétszer annyit értek el, mint a Lions( 20–10).
  • A Panthers védelme szezon csúcsot jelentő hat puntra kényszerítette ellenfelét, és 3/14-es harmadik down mutatón tartotta a Lionst, ez a szezon legjobb eredménye (21 százalék). A Carolina a meccs előtt a liga legrosszabb csapata volt 55,3 százalékos harmadik downos védekezéssel, és a legutóbbi négy meccsén mindössze két puntot tudott kikényszeríteni.
  • A lions egyszer sem jutott tovább a Panthers 33 yardos vonalánál, és ez az egyetlen támadás is egy kimaradt mezőnygóllal ért véget. Ez volt az első alkalom a 2017-es szezon 2. hete (Buffalo) óta, amikor a Carolina nem engedett játékot a vörös zónában.
  • A Panthers szezoncsúcsot jelentő öt sacket ért el, és 11 alkalommal tudták megütni az irányítót. Ez a legtöbb QB találat a Carolina csapatától a 2018-as szezonbeli, 9. heti Tampa Bay elleni találkozó óta.
  • A Carolina védelme 40 futott yardon tartotta a Detroitot, ez volt a szezonban a második alkalom (9. hét, Kansas City, 36 yard), amikor a Panthers maximum 40 futott yardon tartotta az ellenfelét.
  • A Panthers 10–0-ra felülmúlta a Lionst a harmadik negyedben. A Carolina az első 10 meccsén mindössze 2.4 pont átlagot ért el a harmadik negyedekben.
  • A Carolina 2–1-re elvesztette a turnover csatát, két red zone interception miatt. Ez volt a második alkalom a franchise történetében (2006), amikor a Carolina 0 ponton tartott egy csapatot, miközben elvesztette a turnover csatát.

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

Panthers

• Az irányító P.J. Walker 24/34-es mutatóval, 258 passzolt yarddal, egy passzoslttouchdownnal és két interceptionnel zárta karrierjének első kezdőként játszott meccsét.
  • Az elkapó DJ Moore karrierjének hetedik 100 elkapott yardos meccsét produkálta, 127 yardot és további 21 futott yardot szerzett. A 2018-as, Detroitban produkált 157 yardos teljesítménye mögött ez a második legtöbb elkapott yard volt karrierje során.
  • Moore az első félidőben egy 52 yardos elkapást hajtott végre, ez volt a kilencedik legalább 50 yardos elkapása, ami a legtöbb az NFL-ben 2018 óta.
  • Az elkapó Curtis Samuel a meccs legjobbja volt nyolc elkapással, 70 elkapott yardot és egy touchdownt szerzett. Emellett volt 4 futott yardja is volt, ezzel megelőzte Steve Smith-t (387) aki a franchise történelmében a legtöbb futott yardot szerezte elkapóként.
  • A futó Mike Davis 64 yardot és egy touchdownt futott, és 15 elkapott yardja is volt. Davis ebben a szezonban a nyolc kezdőként lejátszott meccsén átlagosan 80.2 scrimmage yardot ért el.
  • A defensive end Brian Burnsnek 2.0 sackje volt öt tackle, négy QB találat és egy levédekezett passz mellett.
  • A defensive end Efe Obadának 1.5 sackje volt, így most már karrier csúcsot jelentő 3.5 sacknél tart. Az összes sacket az elmúlt négy meccsen szerezte. Obada a karrierjének első 33 meccsén mindössze 2.0 sacket ért el.
  • A defensive end Marquis Haynesnek volt egy fumble recoveryje, ebben a szezonban a második.
  • A safety Tre Boston nyolc szereléssel szezon csúcsot ért el, míg Juston Burris hat szereléssel és egy yardveszteséges tackle-el zárt.

Lions

• Az irányító Matthew Staffordnak mindössze 178 passzolt yardja volt, ez a legkevesebb a 2018. hét 16. hete óta. Vasárnap volt az első alkalom, hogy a Lions nem szerzett pontot egy olyan meccsen, amelyen Stafford kezdett.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!