Ismerd meg az ellenfelet: Detroit Lions

A Panthers (3-7) a Lions (4-5) csapatát fogadja vasárnap, a Detroit 2014 óta először látogat a Bank of America Stadiumba.

A Lions a múlt héten 30–27-es győzelmet aratott a Washington ellen Matt Prater 59 yardos mezőnygóljával az utolsó másodpercekben. De a Detroit a ezt megelőző hetekben kikapott a Minnesota és az Indianapolis csapatától.

Matthew Stafford státusza

Az irányító Matthew Staffordnak múlt vasárnap megsérült a hüvelykujja a dobó kezén, de nem jött le a pályáról.

A Detroitból érkező jelentések optimisták, mivel a röntgenvizsgálat negatív lett. Ennek ellenére érdemes lesz figyelni Stafford állapotát a hét folyamán.

Stafford minden meccset kezdő volt ebben a szezonban, annak ellenére, hogy kétszer is szerepelt a COVID-19 listán. Az NFL-ben 2403 passzolt yarddal a 11., 17 passzolt touchdownnal a 11., a 96.2-es passer rating mutatóval a 17. helyen áll.

Figyelni kell a két Marvinra

Marvin Jones a legjobb a Detroit elkapói között öt elkapott TD-vel és 33 elkapással, 404 yardot szerezve. Az ő játéka még fontosabb lehet ezen a héten, mivel Danny Amendolát csípősérülés miatt a vasárnapi meccsen lecserélték, és Kenny Golladay is csípősérüléssel bajlódik, aminek következtében kihagyta a legutóbbi két mérkőzést.

De van egy másik Marvin is Detroitban, akinek a sikere mélyreható. A Marvin Hall egy olyan név, amit a Panthers szurkolói nem akarnak hallani a hétvégén. A legutóbbi három meccsen egy 73 yardos és 55 yardos TD-je is volt, 2020-ban az elkapásonkénti átlaga 21.5 yard.

A Lions ebben a szezonban átlagosan 38.4 passzjátékot és 24.4 futójátékot hívott meccsenként, meglátjuk, hogy ez az arány folytatódik-e a jelenleg elérhető elkapókkal is.

A futás elleni védekezés problémás

A Lions nehezen tudta megállítani a futást idén, és meccsenként 141.6 futott yardot engedtek, ami a harmadik legrosszabb mutató a ligában. Ez az átlag nagyban köszönhető Dalvin Cook 206 yardos meccsének a 9. héten.

A Detroit az öt veresége során átlagosan 193.2 futott yardot engedett, míg a négy győzelme során mindössze 77.0 yardot.

A futáshoz inkább ragaszkodó csapatok a második félidőben kihasználták ezt az előnyt, mivel a Lions futás elleni védelme az első félidőben 60.8 yardot, míg a másodikban ​​80.8 yardot engedett.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!