Statisztikák és szuperlatívuszok: Curtis Samuel karriercsúcsot ért el az elkapások és a yardok tekintetében

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Panthers egy 15 játékból álló, 8:53 másodperces pontszerző támadást rakott össze a meccs első drive-jában, ami a leghosszabb nyitó drive a 2014-es szezon 6. hete óta, amikor döntetlent játszottak a Cincinnati csapatával.
  • A Carolina tökéletes 4/4-es mutatót ért el a red zone-ban, három különböző játékos szerezte a négy touchdownt. Miután a szezont 47.8 százalékos mutatóval kezdték (28.), a Panthers mind a hét red zone pozíció során touchdownt ért el a legutóbbi három meccsén.
  • A Panthersnek nem volt eladott labdája, és csak kilenc alkalommal veszítették el a labdát a szezon első kilenc mérkőzésén, ez holtversenyben a legkevesebb a franchise történelmében a szezon első kilenc meccsét figyelembe véve (2018).
  • A Panthers nem szerzett pontokat a harmadik negyedben, és a 27. helyen áll a bajnokságban a harmadik harmadban szerzett 24 pontjával. Miután a vasárnapi meccs előtt a negyedik negyedekben mindössze 5.5 pontot (30.) és 101.3 yardot átlagoltak, a Carolina a negyedik negyedben 14 pontot és 158 yardot szerzett a Kansas City ellen.
  • A Panthers szezoncsúcsot ért el a 12 büntetéssel, ami 82 yardot ért, ebből hét volt a védelemben. Ez holtversenyben a negyedik legtöbb defensive büntetés az NFL-ben ebben a szezonban.
  • A Carolina 10/19-es mutatót ért el a harmadik és a negyedik downok során, ebből 3/3 volt a 4th down mutató. A meccs előtt a Carolina 5/10-es negyedik downos mutatóval rendelkezett.
  • A Chiefs-nek 372 passzolt yardja volt, átlagosan 12.4 yardot szereztek elkapásonként. A Panthers az NFL legjobbja volt a meccs előtt, elkapásonként mindössze 9.6 yardot engedve.
  • A Kansas City csak egyszer puntolt, a Panthers csak két puntot tudott kikényszeríteni a legutóbbi három meccsén.

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

Panthers

• Christian McCaffrey visszatért a hatmeccses távollét után, és összesen 151 scrimmage yardot szerzett, 69 futott és 10 elkapással 82 elkapott yardot ért el. Ez volt karrierjének 10. olyan meccse, amikor legalább 10 elkapása volt, és a 15. meccse, amikor legalább 150 scrimmage yardig jutott, ez 2017 óta a legtöbb az NFL-ben.
  • McCaffrey hat touchdownnál tart, ez a legtöbb egy Panthers játékostól, és holtversenyben a 16. a ligában, annak ellenére, hogy eddig csak három mérkőzésen játszott.
  • Az irányító Teddy Bridgewater 36/49-es mutatóval, 310 passzolt yarddal, két passzolt touchdownnal és 103.3-as passer ratinggel zárta a meccset. Emellett 19 yardot és egy touchdownt is futott. Bridgewater 180 yardot futott ebben a szezonban, a NFL QB-k között a kilencedik helyen áll, és közel van ahhoz, hogy karrier csúcsot érjen el (209, 2014).
  • Az elkapó Curtis Samuel karrier csúcsot jelentő 105 elkapott yardot szerzett, elkapta mind a kilenc felé dobott labdát, ebből egy volt touchdown. A legutóbbi három meccsen négy touchdownt szerzett, ez holtversenyben a negyedik legtöbb az NFL-ben ezen időszak alatt.
  • Az elkapó Robby Anderson kilenc elkapással 63 yardot ért el, ezzel beállította a karrier csúcsát az elkapások tekintetében. Anderson 60 elkapással a második helyen állt az NFL-ben a vasárnapi kora esti mérkőzések után.
  • A safety Sam Franklin holtversenyben a csapat legjobbja volt hét tackle-t szerezve, emellett volt még egy sackje, egy yardveszteséges szerelése és egy QB találata.
  • A defensive end Brian Burns egy yardveszteséges szereléssel és három QB találattal zárta a meccset, ezzel 11-ig jutott, ami a legtöbb a csapatban.
  • A punter Joseph Charlton megdobta pályafutásának első passzát egy 28 yardos fake punt során.