Ismerd meg az ellenfelet: Kansas City Chiefs

A Kansas City Chiefs (7-1) megpróbál történelmet írni. Mindössze a kilencedik csapat lehet a liga történelme során, amely megvédi a Super Bowl bajnoki címét és a 2003–2004-es Patriots óta ők lehetnek az elsők, akik ismételni tudnak.

A Chiefs 7–1-es mutatója csak fél jmeccsel rosszabb az AFC-ben a Pittsburgh mögött, és +101-es pontkülönbséggel a Kansas City ismét készen áll egy Super Bowl menetelésre.

De a Chiefs nem találkozott feltétlenül erős ellenfelekkel ezidáig. Lenyűgöző idegenbeli győzelmeket arattak Baltimore-ban és Buffalo-ban, de az ellenfeleik 0,397-es győzelmi aránya nyolc hét után az NFL harmadik legkönnyebb sorsolását mutatja.

Mahomes és Ma-homies

Az irányító Patrick Mahomes és támadófegyverei megérdemelten kerülnek a figyelem középpontjába minden meccsen. A Kansas City az első öt helyen áll az átlagos nettó yardok (410.5, 4.), az átlagos nettó passzolt yardok (286.4, 4.), a 3rd down mutató (49.5%, 3.), a szerzett pont átlag (31.6, 3.) és átlagos pontkülönbség (12.6, 1.) tekintetében.

A Chiefsnek 61 “nagy játékkal” (legalább 10 yardos futással, vagy legalább 20 yardos elkapással) a harmadik helyen áll a ligában. Nyolc legalább 20 yardos touchdownnal a második helyen állnak a Seattle mögött (10).

Mahomesnak 2 315 passzolt yardja (2.), 21 passzolt touchdownja (2.), mindössze egy interceptionje (1.) és 115.0-ös passer rating mutatója (2.) van. A szezon felénél ő és Russell Wilson fej-fej mellett haladnak az MVP versenyben.

Az elkapó Tyreek Hill a második a ligában összesen nyolc TD-vel és 537 elkapott yarddal, míg Travis Kelce a nyolcadik 610 elkapott yarddal, ami a legtöbb a tight endek között.

Red zone offense

A Chiefs azon képessége, hogy pontokat tud szerezni a 10 yardos vonalon belülről, legendásan jó. Az elmúlt három szezonban a Kansas City a 82 goal-to-go szituáció során 81 alkalommal szerzett pontokat, ebből 63 volt touchdown. Ez a 98.7 százalékos mutató a legjobb a ligában ezen időszakot figyelembe véve.

Ebben az évben a Chiefs 14 TD-t szerzett a 17 goal-to-go támadás során, és a red zone labdabirtoklások 82.4 százalékában TD-t szereztek.

Ennek nagy része a Kansas City bonyolult rövid pályás játékhívásának, az alsó shovel passzoknak és a falembereknek volt köszönhető, akik kiszivárognak a flat elkapó pozícióba.

Idén nyolc különböző támadó játékos szerzett TD-t goal-to-go szituációban a Chiefs csapatában, ez a harmadik legtöbb az NFL-ben.

Passzjáték elleni védekezés

A Kansas City a harmadik az NFL-ben mindössze 201.3 nettó passzolt yardot engedve. Az ellenfelek irányítói átlagosan csak 76.8-as passer rating mutatóra voltak képesek ellenük, ami a második legalacsonyabb a ligában.

A safety Tyrann Mathieu és Daniel Sorensen egyaránt két interceptiont szerzett, ráadásul Sorensen a 13. helyen áll az összes secondary játékos között 47 szereléssel.

A Kansas Citynek összesen kilenc interceptionje van, ez holtversenyben a harmadik legtöbb az NFL-ben. A csapat 14 labdaszerzéssel holtversenyben az NFL legjobbja.

Gyengeségek?

• A Chiefs meccsenként 142.8 futott yardot engedett, ami az NFL-ben a negyedik legrosszabb. Hat különböző futó ért el legalább 70 yardot a Kansas City ellen a nyolc meccsen.
  • Bár a Chiefs mindössze 11 sacket engedett, az ellenfelek 67 alkalommal tudtak nyomást gyakorolni az irányítóra, ami a 14. legrosszabb mutató a bajnokságban.
  • A Chiefs labdabirtoklási átlaga csak +00:34, ami holtversenyben a Carolinával a 15. legjobb mutató.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!