Statisztikák és szuperlatívuszok: Az atlantai nyomás lelassította az offense-t

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Panthers offense 3/13-as harmadik és negyedik downos mutatót produkált, két drive ért véget sikertelen 4. kísérlettel. A Carolina 20 százalékos 3rd down mutatója (2/10) a legrosszabb volt ebben a szezonban.
  • Az Atlanta 36:30-23:30-ra nyerte a labdabirtoklást, 16-tal több támadójátékuk volt, és first downból is többet szereztek (28-18).
  • Ebben a szezonban immár harmadszor a Carolina nem szerzett TD-t a második félidőben, és mindössze 3 pontot sikerült feltenni az eredményjelzőre.
  • Egy héttel azután, hogy a Saintsnek nem volt puntja a Superdome-ban, az Atlanta a meccs vége előtt 2:58-cal puntolt először.
  • A Carolina három sacket és hat irányító találatot engedett, míg az Atlantának négy yardveszteséges szerelése is volt. Miután az első öt meccsükön csak négy sacket engedtek, a Panthers a legutóbbi három, egyaránt vesztes meccsén hat sacket engedett.
  • Yetur Gross-Matos (sérült tartalék listán van) kivételével a Carolina teljes 2020-as draft osztálya játszott csütörtök este. A draftolatlan újonc Sam Franklin és Myles Hartsfield is jelentős játékidőt kapott a secondary-ben.

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

Panthers

• Az irányító Teddy Bridgewater 15/23-as mutatóval (65.2%), 176 yarddal, egy TD-vel és egy interceptionnel zárta a meccset. Ez az idén a harmadik legrosszabb mutatója.
  • Az elkapó Curtis Samuel futott és elkapott touchdownt is szerzett az első félidőben, ez volt karrierjének harmadik olyan meccse, amikor legalább egy futott és egy elkapott touchdownja volt. Samuel most a második helyen áll az elkapók között, és csak Jerry Rice (5) előzi meg.
  • Az elkapó Robby Anderson mindössze 48 yardot szerzett öt elkapással, míg az elkapó DJ Moore-nak csak az utolsó két percben volt két elkapása, amivel 55 yardot szerzett.
  • A futó Mike Davis volt a meccs legjobb futója, 66 yardot szerzett 13 futásból, átlagosan 5.1 yardot szerezve játékonként, Todd Gurley futásonkénti 2.6 yardjával szemben.
  • A defensive end Marquis Haynes a harmadik sackjét szerezte ebben a szezonban. Az első két évben csak egyet szerzett.
  • A safety Jeremy Chinn a meccs legjobbja volt 10 szereléssel, egy QB találattal és egy levédekezett passzal. Emellett volt egy 28 yardos futása is egy sikeres fake punt kísérlet során. Chinn továbbra is a legjobb az újoncok között 66 szereléssel, Shaq Thompsonnal holtversenyben a legtöbb a csapatban.
  • A cornerback Donte Jackson a harmadik interceptiont szerezte a szezonban, ez volt karrierjének 10. szerzett labdája, ami 2018 óta holtversenyben a 4. legtöbb az NFL-ben.

Falcons

• Az elkapó Julio Jones hét elkapással 137 yardot szerzett, a Panthers elleni legutóbbi hat meccsén most először ért el legalább 100 yardot. Ez volt Jones 35. meccse, amikor legalább 125 elkapott yarddal zárt, ami holtversenyben Randy Moss-szal a második legtöbb.