Ismerd meg az ellenfelet: Chicago Bears

A Bears sokakat meglepett a 4–1-es kezdéssel. A négy győzelmük azonban a Lions, a Giants, a Falcons és a Buccaneers ellen jött össze, akiknek együttes mutatója 4–15.

A Bears 26-10-es hátrányból fordított a harmadik negyedben Atlantában, múlt csütörtök este 13-0-s hátrányban voltak a Tampa Bay ellen.

A Carolina a Chicago elleni utolsó öt meccséből négyet elvesztett, köztük egy furcsa, 17-3-as vereség is volt 2017-ben, amikor a Panthers csak öt first downt engedett a Bearsnek, de három eladott labdája is volt.

COVID aggodalmak

A Chicago gyakorló csapatának játékosa, Badara Traore szombaton pozitív tesztet produkált, és az összes gyakorló csapat játékosnak azt mondták, hogy hétfőn ne menjenek be a létesítménybe. Az aktív keret viszont találkozott és könnyed edzést tartott, miközben a tesztelések folytatódtak.

“Nagyon félelmetes.” mondta az elkapó Allen Robinson az újságíróknak. “Visszagondolsz arra, hogy esetleg ki lehetett az a játékos, meg ilyenek, mert láttál egy esetet felbukkanni egy olyan csapatnál, amelynél még nem is volt a létesítményben.… Tehát ijesztő. Csak annyit tehetsz, hogy szurkolsz azért, ez az utolsó és egyetlen pozitív eset legyen.”

Az NFL-nek számos mérkőzést kellett átütemeznie az elmúlt héten, mivel a pozitív COVID tesztek hatással vannak mind a csapatokra, mind az ellenfelekre. Erre érdemes lehet figyelni a hét hátralévő részében.

Foles ideje

Nick Foles Mitch Trubisky helyére érkezett a 4. heti, Atlanta elleni meccs második félidejében, és a Bears 16 pontos második félidei hátrányból fordítva nyert a Falcons ellen. Foles ezt követően múlt csütörtökön 20-19-es győzelmet aratott Tom Brady és a Tampa Bay ellen.

Foles ebben a holtszezonben Jacksonville-ből érkezett Chicago-ba egy trade során, és eddig meccsenként 226.7 yardot passzolt, 63.7%-os mutatóval és öt touchdownnal, három interception mellett.

Foles a karrierje során csak egyszer találkozott a Panthersszel, még 2012-ben, amikor Philadelphiában volt, és 119 yardot passzolt a Carolina által megnyert meccsen.

Mack és társainak lelassítása.

A defensive end Khalil Mack 3.5 sackkel a kilencedik az NFL-ben, 2018–19 között pedig 21 sacket ért el.

De ne feledkezzünk el a másik passzsiettetőről, Akiem Hicksről sem. Neki is 3.5 sackje van, valamint öt yardveszteséges tackle-je, holtversenyben a 8. az NFL-ben. A linebacker Roquan Smith-nek hat yardveszteséges szerelése van.

Mindannyian aktív tagjai annak a védelemnek, amely az ellenfeleknek csak 20.0 pontot enged meccsenként, ezzel az NFL-ben a negyedik helyen álltak.

Enyhülés a futójátékban?

A Panthers az első öt héten találkozott a Raiders csapatából Josh Jacobsszal, a Bucs csapatából Leonard Fournette-tel, a Chargers csapatából Austin Ekelerrel és a Falcons csapatából Todd Gurley-val. Ez a négy futó átlagosan 94.0 yardot futott, és összesen hét futott TD-t ért el a Carolina védelme ellen.

Nos, a Chicago az NFL-ben a 27., meccsenként 95.4 futott yarddal. A Chicago csapatában David Montgomery 247 futott yarddal rendelkezik, átlagosan egy meccsen 49.4 futott yardot és csak egy futott touchdownt szerzett.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!