Statisztikák és szuperlatívuszok: Teddy Bridgewater rekordot döntött az első félidőben

CSAPAT STATISZTIKÁK

• A Panthers összesen 437 yardot ért el, a szezon első öt meccsén háromszor jutott 400 yard fölé. 2013 óta a Carolinának szezononként átlagosan csak 3.6 olyan meccse volt, amikor elérte a 400 yardot.
  • A Carolina red zone védekezése jól teljesített, csak egy mezőnygólt engedett és egy interceptiont szerzett az Atlanta két 20 yardos vonalon belüli támadása során. A Panthers a vasárnapi meccs előtt a red zone labdabirtoklások 76.9 százalékában engedett TD-t.
  • A futó Mike Davis kilenc elkapással a Panthers legjobbja volt. A Panthers csapatában az Atlanta elleni utolsó hét meccs mindegyikén egy futó volt a legjobb elkapó, ez a sorozat 2016-ig nyúlik vissza.
  • A Carolinaa második egymást követő meccsen nem engedett sacket. 2011 óta ez az első alkalom (3-4. hét), amikor a Panthers nem engedett sacket két egymást követő meccsen.
  • Egy héttel azután, hogy 10 szabálytalanságot követettek el és az első félidőben eladták a labdát, a Panthers csak négy alkalommal szabálytalankodott, és nem adta el a labdát.
  • A Panthers ötmeccses vereségsorozatot tört meg a Falcons ellen, és 2014 óta először nyert Atlantában.

JÁTÉKOS STATISZTIKÁK

Panthers

• Az irányító Teddy Bridgewater 261 yardot passzolt az első félidőben, mielőtt 313 passzolt yarddal és két touchdownnal zárta a meccset. Az első félidőben elért 261 yardja Steve Beuerlein mögött (293 yard vs. 49ers, 2000) a második legtöbb a csapat történetében az első félidőben.
  • Davis karrier csúcsot jelentő 149 scrimmage yardot (89 futott yard, 60 elkapott yard) szerzett. A kora délutáni mérkőzéseket figyelembe véve Davis az NFL legjobbja 351 scrimmage yardot szerezve a 3-5. héten.
  • Az elkapó Curtis Samuel négy harmadik down során szerzett first downt, három elkapással 32 yardot és egy futással 17 yardot szerezve. A 3-5. hetet figyelembe véve Samuel az NFL legjobbja nyolc 3rd down elkapással és 112 yarddal.
  • Az elkapó Robby Andersonnak ez volt a harmadik 100 elkapott yardos meccse a Panthers csapatában, nyolc elkapással 112 yardot szerzett. A vasárnapi kora délutáni mérkőzések után Anderson a 489 elkapott yardjával a második helyet foglalja el az NFL-ben, a 36 elkapása pedig franchise rekord öt meccs után.
  • Az elkapó DJ Moore 57 yardos touchdownt szerzett az első félidőben, ez volt karrierjének negyedik legalább 50 yardos TD elkapása.
  • A linebacker Shaq Thompson 10 szereléssel a csapat legjobbja volt, a safety Jeremy Chinn kilenc szereléssel zárt. A duó mindkét tagja TOP10-es az NFL-ben a szerelések számát tekintve, az NFL két párosa közül ők az egyik duó, amelynek mindkét tagja TOP10-es.
  • A defensive end Brian Burns a legutóbbi három meccsen a második strip-sackjét szerezte, a Panthersnek most már három egymást követő meccsen volt strip-sackje.
  • A defensive end Marquis Haynes a legutóbbi három meccsén két sacket szerzett. Haynesnek az első két szezonjában csak egy sackje volt.
  • A safety Juston Burris az első interceptionjét szerezte a Panthers csapatában, karrierje során ez volt az ötödik.

Falcons

• A futó Todd Gurley 121 yardot és egy touchdownt szerzett. A Carolina a legutóbbi öt egymás elleni találkozón háromszor engedett 100 yardot egy Falcons futónak.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!