Ismerd meg az ellenfelet: Los Angeles Chargers

Vasárnap este a harmadik negyed közepén a Chargers vezetett a Super Bowl bajnok Chiefs ellen 17-6-ra. De az irányító Patrick Mahomes vezetésével a Kansas City visszajött a meccsbe és a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte.

A Chargers mutatója 2020-ban 1-1, a két, három pontnyi különbséggel véget ért meccs után: az 1. héten nyertek a Cincinnati ellen (16-13), a 2. héten pedig vereséget szenvedtek a Kansas City csapatától (23-20).

Taylor vagy Herbert?

A veterán irányító Tyrod Taylor 2019-ben érkezett a Chargers csapatához, és Philip Rivers mögött játszott. Miután Rivers Indianapolisba ment, Taylor mellé az irányító szobában csatlakozott Justin Herbert, akit a tavaszi draft során a hatodik helyen választottak ki.

A vezetőedző Anthony Lynn Taylort nevezte meg az előszezonban a kezdő irányítónak, és meglehetősen jól is játszott a szezonnyitón, több mint 200 yardot dobott interception nélkül. De múlt pénteken bordasérülés miatt felkerült az Injury Reportra, majd néhány perccel a kezdés előtt, légzési nehézségekkel kórházba szállították.

Herbert ragyokott az NFL-es bemutatkozása során, 311 yardot és egy touchdownt dobott, és volt egy futott TD-je is. De a harmadik negyed vége felé dobott egy interceptiont, amely után a Kansas City touchdownt szerzett, majd a következő támadásnál nem tudtak pontokat szerezni a red zone labdabirtoklásból, ami lehetővé tette a Chiefs számára, hogy visszajöjjön a meccsbe és kiegyenlítsen.

Lynn utána elmondta, hogy Taylor a kezdő irányító, ha egészséges, de érdemes lesz figyelni, hogyan alakul ez a dolog a hét folyamán.

A futójáték

A két meccs alatt a Chargers az NFL egyik legjobban futó csapata lett, átlagosan 169 yardot szerezve meccsenként, ami a ligában a hatodik legjobb mutató.

Austin Ekeler tavaly a második volt az NFL-ben a futóként elkapott yardok számát tekintve (993), Christian McCaffrey mögött pedig csak 12 yarddal volt lemaradva. Ekeler a TOP10-ben végzett a scrimmage yardok (1550) és a szerzett touchdownok számát (11) tekintve.

Ekeler jól kezdte az évet az újonc csapattársával, Joshua Kelley-vel együtt. Az UCLA csapatából a negyedik körben kiválasztott Kelleynek 173 scrimmage yardja és egy TD-je van, Ekeler 235 scrimmage yardnál tart.

Kevés pont

A Chargers a két meccsen csupán 36 pontot engedett, ezzel a ligában a hatodik helyen áll. A Los Angelesnek csak két labdaszerzése és négy sackje van, mind az engedett futott, mind az engedett passzolt yardok tekintetében a középmezőnyhöz tatoznak. De a red zone-ban stabilan teljesítettek, az ellenfelek a red zone pozíciók során mindössze 66.7 százalékban tudtak pontokat szerezni, ami a liga második legjobb mutatója.

A linebacker Kenneth Murray meccsenként 9.0 szereléssel a csapat legjobbja, a defensive end Joey Bosának már két sackje és kilenc tackle-je van. Bosa 11.5 sackkel zárta az előző szezont, ezzel az NFL-ben a kilencedik helyen zárt.

Ismerős arcok új helyeken

A Panthers az első meccsét játssza majd az új SoFi Stadiumban, a Chargers és a Rams otthonában. A Chargers mutatója 0-1 ebben a stadionban, miután kikaptak a Chiefstől.

A vasárnapi meccs visszatérés lesz a támadófalember Russell Okung és Michael Schofield, valamint a támadófal edző Pat Meyer számára. Mindhárman a Chargers csapatánál voltak 2017-19 között.

Okung egy trade során érkezett a guard Trai Turner helyett. Turner az 1. héten inaktív volt térdsérülés miatt, de a 2. héten kezdő volt.

Több Carolina edzőnek is van egyetemi kötődése L.A.-vel, köztük Matt Rhule-nak (2001), Phil Snownak (2001-02) és Jake Peetznek is (2007), akik valamennyien az UCLA-nál töltöttek be edzői állást.

Forrás: panthers.com

Nem akarsz lemaradni a hírekről? Iratkozz fel a hírlevélre, hogy mindig képben legyél!